Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žurnalistų ir leidėjų teismai


Komisija: LRT laidoje I. Valinskienės koncertas reklamuotas pažeidžiant įstatymus 
Delfi.lt, 2017 01 18 
Lietuvos radijo ir televizijos komisija LRT eteryje transliuotą informaciją apie atlikėjos Ingos Valinskienės koncertą pripažino paslėptu komerciniu audiovizualiniu pranešimu bei priėmė sprendimą taikyti administracinę atsakomybę. Kaip informavo komisijos vadovas Edmundas Vaitekūnas, tai jau trečiasis LRT pažeidimas, susijęs su reklamuojamomis prekėmis ar paslaugomis ir antrasis, nustatytas laidoje „Auksinis balsas“. Komisijos nuomone, buvo akivaizdūs pažeidimai dėl audiovizualinių komercinių pranešimų.
Lietuvos radijo ir televizijos komisija LRT eteryje transliuotą informaciją apie atlikėjos Ingos Valinskienės koncertą pripažino paslėptu komerciniu audiovizualiniu pranešimu bei priėmė sprendimą taikyti administracinę atsakomybę.
Kaip informavo komisijos vadovas Edmundas Vaitekūnas, tai jau trečiasis LRT pažeidimas, susijęs su reklamuojamomis prekėmis ar paslaugomis ir antrasis, nustatytas laidoje „Auksinis balsas“.
„Komisijos nuomone, buvo akivaizdūs pažeidimai dėl audiovizualinių komercinių pranešimų, turėtų būti surašytas administracinės teisės pažeidimų protokolas“, - sakė E. Vaitekūnas.
LRTK sprendimu komisijos administracija įpareigota taikyti administracinę atsakomybę už paslėpto audiovizualinio pranešimo transliavimą Dėl konkrečios nuobaudos bus sprendžiama atlikus reikiamas teisines procedūras. LRT laidos atstovai sprendimo kol kas nekomentuoja.
E. Vaitekūnas taip pat pabrėžė, kad Seimo Kultūros komitete LRT ir komisija praėjusią savaitę sutarė tikslinti įstatyme esančius neaiškumus, kada kultūriniai renginiai gali būti reklamuojami už atlygį, kada - nemokamai.
Komisija trečiadienį taip pat nustatė pažeidimų TV3 laidoje „Iššūkis kaime“ - nustatyta, kad pažeisti prekių rodymo reikalavimai. LRTK administracija įpareigota surašyti nutarimą skirti įspėjimą už laidos turinį atsakingam asmeniui.
Taip pat nuspręsta skirti žodinį įspėjimą radijo „ZIP FM“ eteryje transliuotoje programoje „Zipsteriai“ rengėjams. Nagrinėta, ar laidoje buvo tyčiojamasi iš asmenų dėl jų rasės ar dėl tautybės. Komisija pažeidimo nenustatė, tačiau nurodė ateityje eteryje vengti pokštų, kurie gali būti vertinami prieštaringai.
LRTK gruodžio pabaigoje jau skyrė 144 eurų baudą laidos „Auksinis balsas“ vyriausiajam prodiuseriui Audriui Giržadui už rėmimo pranešimų transliavimą pažeidžiant teisės aktus. Tuomet eteryje reklamuota kava „Aroma gold“.
Panašų pažeidimą LRT eteryje komisija buvo nustačiusi prieš daugiau nei pusmetį, „Eurovizijos“ konkurso transliacijos metu - tuomet televizijos atstovams skirtas įspėjimas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas