Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


Danija suabejojo, ar gali Lietuvai atiduoti G.Petriko pinigus  
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 07 14 
Danijos teisingumo ministerija suabejojo, ar gali Turto bankui perduoti „Nordea“ banke Kopenhagoje areštuotus Lietuvos valstybinio komercinio banko (LVKB) tarybos pirmininkui Gintarui Petrikui priklausančius 26,8 tūkst. JAV dolerių. Danai kreipėsi į Lietuvos pareigūnus, prašydami pateikti konkrečius įrodymus, kad šiuos pinigus teismas nusprendė panaudoti priteistam civiliniui ieškiniui.
Pasak Generalinės prokuratūros prokuroro Sauliaus Versecko, Danijos teisingumo ministerija nurodė, kad negali Turto bankui perduoti areštuotų pinigų, kol G. Petriko atžvilgiu apkaltinamąjį nuosprendį priėmęs teismas dokumentuose nenurodys, jog pinigai turi būti perduoti Turto bankui arba konfiskuoti valstybės naudai.
Vilniaus apygardos teismas dar praėjusių metų vasarį konstatavo, kad G. Petrikas iššvaistė LVKB turtą, suteikdamas su koncernu EBSW susijusioms bendrovėms kreditus be turto įkeitimo ar kitų garantijų.
Teismas iš G. Petriko ir dar kelių asmenų solidariai priteisė 18 mln. litų. Žalą bankui nusprendę atlyginti Turto banko atstovai kreipėsi į Danijos teisingumo ministeriją, prašydami perduoti „Nordea“ banko sąskaitoje dar 1997-aisiais areštuotus G. Petriko ofšorinės kompanijos pinigus.
Tačiau Danijos valdininkai suabejojo, ar gali vykdyti Turto banko reikalavimą, nes G. Petriko apkaltinamojo nuosprendžio rezoliucinėje dalyje nebuvo nurodyta, kad Danijoje areštuoti pinigai turi būti perduoti civiliniam ieškovui.
Generalinė prokuratūra kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą ir paprašė priimti nutartį, kuria būtų nuspręsta Turto bankui perduoti Kopenhagoje areštuotus 26,8 tūkst. JAV dolerių.
G. Petrikas neprieštaravo, kad areštuotais pinigais būtų padengta dalis civilinio ieškinio, tačiau iš įkalinimo įstaigos į ketvirtadienį vykusį Vilniaus apygardos teismo posėdį nepageidavo atvykti.
Kad pinigai atitektų Turto bankui, teisme neprieštaravo ir buvęs G. Petriko patikėtinis Algimantas Šindeikis.
Procesinį sprendimą dėl lėšų perdavimo Turto bankui Vilniaus apygardos teismo teisėjas Vladislavas Lenčikas žada paskelbti liepos 22-ąją.
G. Petrikas taip pat yra nuteistas dėl Kauno investicinės holdingo kompanijos turto iššvaistymo, tačiau nuosprendį jis yra apskundęs apeliacine tvarka, jo skundas dar neišnagrinėtas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas