Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


Dėl indėlininkų lėšų iššvaistymo nuteisto G.Petriko byloje – netikėtas posūkis 
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2010 09 22 
Dėl Kauno investicinės holdingo kompanijos (KIHK) turto iššvaistymo nuteisto buvusio koncerno EBSW prezidento Gintaro Petriko byla krypsta nauja linkme – Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį nusprendė atnaujinti įrodymų tyrimą ir į teismą iškviesti KIHK valdybos pirmininką Valdą Krasnicką. Būtent jis, pasak G. Petriko, turėtų prisiimti atsakomybę dėl gyventojų lėšų iššvaistymo.
Be V. Krasnicko teismas taip pat nusprendė iškviesti dar tris liudytojus, susijusius su KIHK byla.
Šių liudytojų apklausų pageidavo maksimalia bausme dėl turto iššvaistymo nuteistas G. Petrikas ir du jam atstovaujantys advokatai.
G. Petrikas yra aiškinęs, kad KIHK yra perleidusi V. Krasnickui 39 mln. Lt, už juos buvo perkami investiciniai čekiai. Pasak nuteistojo advokatų, buvęs KIKH valdybos pirmininkas teismuose yra prisiteisęs daugiau kaip 41 mln. Lt, tik neaišku, ar pinigai jam yra sugrąžinti.
V. Krasnickas anksčiau jau buvo nuteistas dėl nusikaltimų, tačiau nagrinėjant buvusio bendražygio bylą atsisakė teisme duoti parodymus.
Nusprendęs apklausti liudytojus KIHK turto iššvaistymo byloje, teismas ryžosi iš naujo pradėti įrodymų tyrimą. Būtent tokios gynybinės taktikos ėmėsi G. Petriko advokatai, pažymėję, kad baudžiamąją bylą Kauno apygardos teisme išnagrinėjęs teisėjas Kęstutis Dargužis esą buvo šališkas.
Tarp Kauno teisėjo ir nuteistojo advokato Gintaro Černiausko buvo įsiplieskęs rimtas konfliktas – teisėjas net buvo kreipęsis į Kauno apygardos prokuratūrą, prašydamas ištirti, ar gynybinę taktiką pasirinkusio advokato veiksmuose nėra piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi bei dokumentų klastojimo požymių. Tyrimą atlikę prokurorai G. Petriko Apeliacinį teismą informavo, kad advokatas įstatymų nepažeidė.
KIHK byloje yra net 50 tomų, iš jų paskutinysis yra susijęs su teismo posėdžių protokolais. G. Petrikas ir jo advokatas teigė, kad jie yra neišsamūs ir netgi yra netikslūs. Advokatas net nustatė, kad nutartį dėl teisėjo nušalinimo paskelbęs Kauno teismas esą viešai pagarsino vienokio turinio, o surašė visai kitokį tekstą.
Kauno apygardos teismas yra nustatęs, kad G. Petrikas, būdamas KIHK steigėju, akcininku, Stebėtojų tarybos nariu ir asociacijos „EBSW koncernas“ (vėliau „Grupė EBSW“) tarybos prezidentu, organizavo KIHKdidelės vertės turto – daugiau negu 24 mln. litų – iššvaistymą.
G. Petrikas buvo suimtas praėjusių metų liepos 27-ąją, kai teisėjas K. Dargužis kaltinamajam skyrė maksimalią įstatyme numatytą bausmę – septynerius metus laisvės atėmimo.
Prokurorai siekia, kad Lietuvos apeliacinis teismas iš G. Petriko išieškotų didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 24 mln. 227 tūkst. Lt. Būtent dėl tokios sumos iššvaistymo buvęs vienas turtingiausių Lietuvos žmonių ir buvo nuteistas.
Visi šie pinigai buvo KIHK indėlininkų patikėtos lėšos, nors civilinio ieškinio byloje niekas nėra pateikęs.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas