Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Idėjų ir darbų plagiatas LT


1. Techniniai darbuotojai, klaidos ir gūdūs 2002-ieji
Algirdas Avižienis, Delfi.lt, 2017 09 29
Monty Python filme „Gyvenimo prasmė“ yra epizodas, kai pora užeina į restoraną, kuriame siūlomas netradicinis meniu – vietoj patiekalų lankytojams „patiekiamos“ temos pokalbiui. Keletą kartų apsikeitę nuomonėmis apie tai, kas ir kam rašo tekstus, ponas ir ponia Hendy nusprendžia baigti diskusiją, nes ji „darosi pašvinkusi“.
2. Universitetų rektoriai aptars plagiato skandalus
Donata Majauskienė, Delfi.lt, 2017 09 29
Penktadienį posėdžiausianti Lietuvos universitetų rektorių konferencija aptars Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriui Petrui Baršauskui mestus kaltinimus dėl plagijavimo ir ministerijos nustatytus reikalavus stosiantiesiemms į universitetus 2019 metais – pagal ministrės jau patvirtintą tvarką visais atvejais bus atsižvelgiama ne tik į egzaminų rezultatus, bet ir į metinius įvertinimus.
3. Prof. A. Avižienis apie P. Baršausko disertaciją: viskas aišku, jei moki skaityti
Edmundas Jakilaitis, LRT.lt, 2017 09 25
Kalifornijos profesorius Algirdas Avižienis sako, kad visa KTU rektoriaus monografija – akivaizdus plagiatas, pilnas puikiai atpažįstamų sukčiavimo triukų. Petras Baršauskas atkerta, kad visi neatitikimai – tik techninės klaidos.
4. R.I.T.A. Plagiatu kaltinamas KTU rektorius: klaidų privelti galėjo mano techniniai asistentai
Laisvės TV, 2017 09 25
Plagiatu kaltinamas KTU rektorius Petras Baršauskas teigia nežinantis, kad skundą dėl galimo plagiato nagrinėja Akademinės etikos kontrolieriaus tarnyba. „Man niekas nieko nesakė“, - tiesioginėje laidoje R.I.T.A. sakė P. Baršauskas.
5. KTU rektorius: uždirbu mažiau nei statybininkas
Paulius Garkauskas, Delfi.lt, 2017 09 25
Du Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesoriai Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorių apkaltino plagijatu. Jų teigimu, Petro Baršausko monografijoje, kurios pagrindu buvo apginta disertacija, aptinkamas didelių svetimo kūrinio dalių kopijavimas, nenurodant tikrojo šaltinio. Tuo tarpu KTU stoja mūru už savo vadovą. Pripažįstama, kad darbe yra citavimo problemų, tačiau negali būti kalbos apie plagijavimą.
6. P.Baršauskas teisus – citavimo taisyklės keitėsi, bet nenurodyti šaltinio – nusikaltimas
Lauryna Vireliūnaitė, Indrė Jurčenkaitė, 15min.lt, 2017 09 22
Įtarimus 2002 metais išleistoje monografijoje nenurodžius tikrųjų citatų autorių Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas bando atmušti sakydamas, jog per 15 metų smarkiai keitėsi citavimo mokslo darbuose kultūra. 15min kalbinti ekspertai teigė, kad citavimo reikalavimai per laiką iš tiesų kito, tačiau niekada nebuvo taip, kad būtų galima nenurodyti šaltinio – taisyklė, kad būtina pacituoti autorių, galioja šimtmečius.
7. Plagiato tvaikas: Švietimo ir mokslo ministerija laukia išvadų, akademikai nejudina nė piršto
Indrė Jurčenkaitė, 15min.lt, 2017 09 21
Jeigu Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius patvirtins įtarimus dėl, kaip įtariama, plagijuotos prof. Petro Baršausko habilitacijai teiktos monografijos, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ragins jį palikti Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus postą, teigia švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas, bet kol kas veiksmų nesiims.
8. Plagiatas Lietuvos aukštosiose mokyklose: ką rodo patikrinimų duomenys?
Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt, 2017 09 19
Stengdamosi išvengti galimų plagijavimo atvejų aukštosios mokyklos naudoja patikros sistemas, kurios geba atpažinti su kitų autorių kūriniais sutampančias rašto darbų dalis. Tokią sistemą Lietuvos ir užsienio universitetams siūlančios bendrovės ACVK duomenimis, daugiausia tokių sutapimų randama Aleksandro Stulginskio studentų darbuose, mažiausiai – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU). Statistika rodo, kad noras „skolintis“ svetimas mintis mūsų studentams nesvetimas ir tuo mes esame panašesni į rusus nei Vakarų europiečius.
9. Tarp universitetų – kovos be taisyklių: pradėtas tyrimas prieš KTU rektorių
Rūta Pukenė, Delfi.lt, 2017 09 19
Metai iš metų besitęsianti nerašyta kova tarp didžiųjų Kauno universitetų pasiekė piką Vyriausybei ir Seimui ėmus svarstyti aukštojo mokslo pertvarkos klausimą.
10. Akademinė bomba: KTU rektorius apkaltintas didelio masto plagijavimu, pradėtas tyrimas
Vygandas Trainys, Lietuvos rytas, 2017 09 18
Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas apkaltintas mokslinių darbų plagijavimu ir kitais šiurkščiais pažeidimais – jam gresia mokslinio laipsnio atėmimas. Plagiatą įžvelgė buvęs Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Algirdas Avižienis, pateikęs skundą Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybai.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas